Toimituskunta

Kulutustutkimus.Nyt -verkkolehden toimituskunta koostuu Kulutustutkimuksen seura ry:n hallituksen jäsenistä, ja lehden päätoimittajana toimii seuran hallituksen puheenjohtaja.

Päätoimittaja

  • Outi Uusitalo, professsori, KTT, dosentti, Jyväskylän yliopisto, outi.uusitalo[]jyu.fi

Muut toimituskunnan jäsenet

  • Visa Heinonen, visa.heinonen[]helsinki.fi
  • Minna-Maarit Jaskari, minna-maarit.jaskari[]uvasa.fi
  • Aija Kaartinen, aija.kaartinen[]helsinki.fi
  • Minna Lammi, minna.lammi[]helsinki.fi
  • Juha Nurmela, juha.nurmela[]stat.fi
  • Anu Valtonen, anu.valtonen[]ulapland.fi

Julkaistavaksi ehdotettavat artikkelikäsikirjoitukset lähetetään sähköpostitse lehden päätoimittajalle tai kenelle tahansa lehden toimituskunnan jäsenelle.